  • TNPW06035K49BECN
TNPW06035K49BECN
advertisement
Manufacturer No:
TNPW06035K49BECN
HK JDW NO:
873-TNPW06035K49BECN
Datasheet:
TNPW06035K49BECN
Step5Bar-code shipping tag
TNPW06035K49BECN
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    TNPW
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Military
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    5.49kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm