  • TNPW06032K77BECN
TNPW06032K77BECN
advertisement
Manufacturer No:
TNPW06032K77BECN
HK JDW NO:
873-TNPW06032K77BECN
Datasheet:
TNPW06032K77BECN
Description:
TNPW Series, Thin Film, 2.77kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW06032K77BECN
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    TNPW
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Military
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    2.77kOhms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm