  • TNPW0603267KBEEA
TNPW0603267KBEEA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW0603267KBEEA
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-TNPW0603267KBEEA
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
TNPW0603267KBEEA
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 267kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 6009
Step5Bar-code shipping tag
TNPW0603267KBEEA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TNPW e3
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    267kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.6002mm