  • TNPW060325K5BEEA
TNPW060325K5BEEA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW060325K5BEEA
HK JDW NO:
873-TNPW060325K5BEEA
Datasheet:
TNPW060325K5BEEA
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 25.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1319
Step5Bar-code shipping tag
TNPW060325K5BEEA
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    0603
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    TNPW e3
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    25.5kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.6002mm