  • TNPW06031K84BYCN
TNPW06031K84BYCN
advertisement
Manufacturer No:
TNPW06031K84BYCN
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-TNPW06031K84BYCN
Package:
0603
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 1.84kOhm, 0.1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TNPW06031K84BYCN
  • Package / Case
    0603
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    0.1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    1.84kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 75V
  • HTS Code
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, Cardboard, 7 Inch
  • Technology
    THIN FILM
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    75V
  • Rated Temperature
    70°C