  • TNPW060315K0BEEA
TNPW060315K0BEEA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW060315K0BEEA
HK JDW NO:
873-TNPW060315K0BEEA
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
TNPW060315K0BEEA
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW e3 Series, Thin Film, 15kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1423
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
TNPW060315K0BEEA
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    TNPW e3
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    15kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE; PRECISION; RATED AC VOLTAGE: 75V
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Depth
    850μm
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm