  • TNPW0603109KBEEA
TNPW0603109KBEEA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW0603109KBEEA
HK JDW NO:
873-TNPW0603109KBEEA
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
TNPW0603109KBEEA
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 109kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW0603109KBEEA
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    TNPW e3
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    109kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.6002mm