  • TNPW04028K35BETD
TNPW04028K35BETD
advertisement
Manufacturer No:
TNPW04028K35BETD
HK JDW NO:
873-TNPW04028K35BETD
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
TNPW04028K35BETD
Description:
TNPW Series, Thin Film, 8.35kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW04028K35BETD
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    TNPW
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Military
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    8.35kOhms
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    63mW
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm