  • TNPW04026K42BXTD
TNPW04026K42BXTD
advertisement
Manufacturer No:
TNPW04026K42BXTD
HK JDW NO:
873-TNPW04026K42BXTD
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
TNPW04026K42BXTD
Step5Bar-code shipping tag
TNPW04026K42BXTD
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    TNPW
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Military
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    6.42kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 50V
  • Power Rating
    63mW
  • Packing Method
    TR, Cardboard, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm