  • TNPW040249K9DETD
TNPW040249K9DETD
advertisement
Manufacturer No:
TNPW040249K9DETD
HK JDW NO:
873-TNPW040249K9DETD
Datasheet:
TNPW040249K9DETD
Description:
TNPW Series, Thin Film, 49.9kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW040249K9DETD
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    TNPW
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Military
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    49.9kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    63mW
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm