  • TNPW04021K96BETD
TNPW04021K96BETD
advertisement
Manufacturer No:
TNPW04021K96BETD
HK JDW NO:
873-TNPW04021K96BETD
Datasheet:
TNPW04021K96BETD
Step5Bar-code shipping tag
TNPW04021K96BETD
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    TNPW
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Military
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    1.96kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    63mW
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Height
    406.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm