  • TNPW040216R7DEED
TNPW040216R7DEED
advertisement
Manufacturer No:
TNPW040216R7DEED
HK JDW NO:
873-TNPW040216R7DEED
Datasheet:
TNPW040216R7DEED
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 16.7Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW040216R7DEED
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    TNPW e3
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    16.7Ohms
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    63mW
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm