  • TNPV12061M50BEEN
TNPV12061M50BEEN
advertisement
Manufacturer No:
TNPV12061M50BEEN
HK JDW NO:
873-TNPV12061M50BEEN
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
TNPV12061M50BEEN
Description:
TNPV Series, Thin Film, 1.5MOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 8020
Step5Bar-code shipping tag
TNPV12061M50BEEN
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    TNPV
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, High Voltage, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    1.5MOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    700V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    700V
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm