  • TNM3-6.5-12-2
TNM3-6.5-12-2
advertisement
Manufacturer No:
TNM3-6.5-12-2
Manufacturer:
Essentra Components
HK JDW NO:
280-TNM3-6.5-12-2
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TNM3-6.5-12-2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material
    Nylon, Brass Insert
  • Series
    TNSP-MX
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Round Standoff
  • Color
    Natural
  • Gender
    Male, Female
  • Screw Thread
    M3
  • Threaded/Unthreaded
    Threaded
  • Length
    12mm
  • Width
    6.5mm
  • Length - Overall
    0.709 18.00mm
  • Diameter - Outside
    0.256 (6.50mm)
  • Between Board Height
    0.472 12.00mm