  • TNM2-6.5-14-2
TNM2-6.5-14-2
advertisement
Manufacturer No:
TNM2-6.5-14-2
Manufacturer:
Essentra Components
HK JDW NO:
280-TNM2-6.5-14-2
Package:
Datasheet:
TNM2-6.5-14-2
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TNM2-6.5-14-2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Material
    Nylon, Brass Insert
  • Series
    Richco, TNSP-MX
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Round Standoff
  • Color
    Natural
  • Gender
    Male, Female
  • Screw Thread
    M2
  • Threaded/Unthreaded
    Threaded
  • Length
    19.9898mm
  • Length - Overall
    0.787 20.00mm
  • Diameter - Outside
    0.256 (6.50mm)
  • Between Board Height
    0.551 14.00mm