  • TN-1500-112A
TN-1500-112A
advertisement
Manufacturer No:
TN-1500-112A
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-TN-1500-112A
Package:
Datasheet:
TN-1500-112A
Description:
INVERTER UPS 12VDC 1.5KW 2OUTLET
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TN-1500-112A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Screw
  • Series
    TN-1500
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Inverter, UPS
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Voltage - Input
    12VDC
  • Voltage - Output
    110VAC
  • Size
    16.54Lx7.87W x 3.46 H 420.0mmx200.0mmx88.0mm
  • Region Utilized
    North America
  • Input Current
    150A
  • AC Outlets
    2
  • Connector - AC Output
    NEMA 5-15R
  • Nominal Input Voltage (DC)
    12V
  • Connector - Voltage Input
    Terminals
  • Remote Capability
    Yes
  • Power - Output Surge
    3kW
  • Power - Output Continuous
    1.5kW
  • Height
    419.1mm
  • Length
    220.98mm
  • Width
    88.9mm