  • TMS320VC5409AZGU16
TMS320VC5409AZGU16
advertisement
Manufacturer No:
TMS320VC5409AZGU16
HK JDW NO:
815-TMS320VC5409AZGU16
Package:
BGA
Datasheet:
Description:
32kB CPLD 144 Pin 160MHz 1.6V BGA
Quantity:
In Stock : 14
Step5Bar-code shipping tag
TMS320VC5409AZGU16
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 6 days ago)
  • Package / Case
    BGA
  • Weight
    319.499126mg
  • JESD-609 Code
    e1
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    ALSO REQUIRES 3.3V SUPPLY
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    1.6V
  • Frequency
    160MHz
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    1.55V
  • Memory Size
    32kB
  • RAM Size
    64kB
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    DIGITAL SIGNAL PROCESSOR, OTHER
  • Bit Size
    16
  • Frequency (Max)
    160MHz
  • Data Bus Width
    16b
  • Low Power Mode
  • Format
    FIXED POINT
  • Integrated Cache
    NO
  • RAM (words)
    32768
  • Number of Timers
    1
  • ROM Programmability
    MROM
  • Number of External Interrupts
    4
    MULTIPLE
  • Height
    1.4mm
  • Length
    12mm
  • Width
    12mm