  • TMS-CCUV-SLEEVE-8-X-65MM
TMS-CCUV-SLEEVE-8-X-65MM
advertisement
Manufacturer No:
TMS-CCUV-SLEEVE-8-X-65MM
HK JDW NO:
798-TMS-CCUV-SLEEVE-8-X-65MM
Package:
Description:
Heat Shrink Sleeve ST Cross Linked Fluoropolymer Clear Bag
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TMS-CCUV-SLEEVE-8-X-65MM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Material
    Fluoropolymer
  • Body Material
    Fluoropolymer
  • Published
    2005
  • Series
    TMS-CCUV
  • Feature
    1.50 Dia x 2.56 L (38.1mm x 65.0mm)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    -150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Color
    Clear
  • ELV
    Compliant
  • Accessory Type
    Protective Sleeve, Heat Shrinkable
  • Length
    65mm