  • TMOV20RP300EL3T7
TMOV20RP300EL3T7
advertisement
Manufacturer No:
TMOV20RP300EL3T7
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-TMOV20RP300EL3T7
Package:
Disc 20mm
Datasheet:
TMOV20RP300EL3T7
Step5Bar-code shipping tag
TMOV20RP300EL3T7
  • Package / Case
    Disc 20mm
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TMOV®
  • Feature
    Thermally Protected
  • Part Status
    Active
  • Subcategory
    Non-linear Resistors
  • Resistor Type
    VARISTOR
  • Capacitance @ Frequency
    800pF @ 1MHz
  • Varistor Voltage (Max)
    517V
  • Energy
    250J
  • Varistor Voltage (Min)
    423V
  • Varistor Voltage (Typ)
    470V
  • Maximum AC Volts
    300V
  • Maximum DC Volts
    385V