  • TMCP1A155KTRF
TMCP1A155KTRF
advertisement
Manufacturer No:
TMCP1A155KTRF
HK JDW NO:
866-TMCP1A155KTRF
Package:
Datasheet:
TMCP1A155KTRF
Description:
1.5μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 11Ohm Cut Tape
Step5Bar-code shipping tag
TMCP1A155KTRF
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    11Ohm