  • TMCME1C336MTRF
TMCME1C336MTRF
advertisement
Manufacturer No:
TMCME1C336MTRF
HK JDW NO:
866-TMCME1C336MTRF
Package:
Datasheet:
TMCME1C336MTRF
Description:
33μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 900mOhm
Step5Bar-code shipping tag
TMCME1C336MTRF
  • Weight
    670.01263mg
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    33μF
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
    2917
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Ripple Current
    365mA
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Current - Leakage
    5.3μA
  • Height
    3mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm