  • TMCMB1A156MTRF
TMCMB1A156MTRF
advertisement
Manufacturer No:
TMCMB1A156MTRF
HK JDW NO:
866-TMCMB1A156MTRF
Package:
Datasheet:
TMCMB1A156MTRF
Description:
15μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 1.7Ohm
Step5Bar-code shipping tag
TMCMB1A156MTRF
  • Weight
    65.005457mg
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    15μF
  • Case Code (Metric)
    3528
  • Case Code (Imperial)
    1311
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.7Ohm
  • Ripple Current
    238mA
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Current - Leakage
    1.5μA
  • Height
    2.1mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm