  • TMCMB0G157MTRF
TMCMB0G157MTRF
advertisement
Manufacturer No:
TMCMB0G157MTRF
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-TMCMB0G157MTRF
Package:
Datasheet:
TMCMB0G157MTRF
Description:
150μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 1.1Ohm
Quantity:
In Stock : 1850
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TMCMB0G157MTRF
  • Weight
    65.005457mg
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    150μF
  • Case Code (Metric)
    3528
  • Case Code (Imperial)
    1311
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.1Ohm
  • Ripple Current
    295mA
  • Dissipation Factor
    18 %
  • Current - Leakage
    6μA
  • Height
    2.1mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm