  • TLZ6V2C-GS08
TLZ6V2C-GS08
advertisement
Manufacturer No:
TLZ6V2C-GS08
HK JDW NO:
884-TLZ6V2C-GS08
Datasheet:
TLZ6V2C-GS08
Description:
10Ohm 6.2V 3μA @ 4V -65°C~175°C 500mW DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Quantity:
In Stock : 10733
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TLZ6V2C-GS08
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
    2016
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Pin Count
    2
  • Impedance
    10Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    3μA @ 4V
  • Power Dissipation
    500mW
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.5V @ 200mA
  • Max Reverse Leakage Current
    3μA
  • Impedance-Max
    10Ohm
  • Zener Voltage
    6.2V
  • Voltage Tolerance
    3%