  • TLZ30D-GS08
TLZ30D-GS08
advertisement
Manufacturer No:
TLZ30D-GS08
HK JDW NO:
884-TLZ30D-GS08
Datasheet:
TLZ30D-GS08
Description:
80Ohm 30V 40nA @ 27.6V -65°C~175°C 500mW DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Step5Bar-code shipping tag
TLZ30D-GS08
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Published
    2015
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Pin Count
    2
  • Impedance
    80Ohm
  • Element Configuration
    Single
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    40nA @ 27.6V
  • Power Dissipation
    500mW
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.5V @ 200mA
  • Max Reverse Leakage Current
    40nA
  • Impedance-Max
    80Ohm
  • Zener Voltage
    30V
  • Voltage Tolerance
    3%