  • TLZ16-GS08
TLZ16-GS08
advertisement
Manufacturer No:
TLZ16-GS08
HK JDW NO:
884-TLZ16-GS08
Datasheet:
TLZ16-GS08
Description:
18Ohms 16V -65°C~175°C 500mW DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Step5Bar-code shipping tag
TLZ16-GS08
    DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
  • Supplier Device Package
    SOD-80 MiniMELF
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Impedance
    18Ohm
  • Power Dissipation
    500mW
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.5V @ 200mA
  • Power - Max
    500mW
  • Impedance-Max
    18Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    16V
  • Zener Voltage
    16V