  • TLZ15C-GS08
TLZ15C-GS08
advertisement
Manufacturer No:
TLZ15C-GS08
HK JDW NO:
884-TLZ15C-GS08
Datasheet:
TLZ15C-GS08
Description:
16Ohm 15V 40nA @ 13.6V -65°C~175°C 500mW DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Quantity:
In Stock : 25479
Step5Bar-code shipping tag
TLZ15C-GS08
    DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Published
    2004
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Pin Count
    2
  • Impedance
    16Ohm
  • Element Configuration
    Single
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    40nA @ 13.6V
  • Power Dissipation
    500mW
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.5V @ 200mA
  • Turn On Delay Time
    20 ns
  • Max Reverse Leakage Current
    40nA
  • Impedance-Max
    16Ohm
  • Test Current
    10mA
  • Rise Time
    14ns
  • Fall Time (Typ)
    18 ns
  • Zener Voltage
    15V
  • Turn-Off Delay Time
    60 ns
  • Continuous Drain Current (ID)
    14A
  • Gate to Source Voltage (Vgs)
    20V
  • Voltage Tolerance
    3%