  • TLR3AWDTE5L00F75
TLR3AWDTE5L00F75
advertisement
Manufacturer No:
TLR3AWDTE5L00F75
HK JDW NO:
430-TLR3AWDTE5L00F75
Datasheet:
TLR3AWDTE5L00F75
Description:
TLR Series, Metal Element, 5mOhms, 2W, ±1%, -65°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3944
Step5Bar-code shipping tag
TLR3AWDTE5L00F75
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
    2512
  • Weight
    40.511469mg
  • Operating Temperature
    -65°C~155°C
  • Series
    TLR
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense
  • Part Status
    Active
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    5mOhms
  • Max Operating Temperature
    170°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Element
  • Power (Watts)
    2W
  • Power Rating
    2W
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.85mm
  • Length
    6.35mm
  • Width
    3.18mm