  • TLR3APDTEL750F75
TLR3APDTEL750F75
advertisement
Manufacturer No:
TLR3APDTEL750F75
HK JDW NO:
430-TLR3APDTEL750F75
Package:
2512 (6432 Metric)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TLR3APDTEL750F75
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -65°C~170°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TLR
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    750μOhm
  • Composition
    Metal Element
  • Power (Watts)
    3W
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Technology
    METAL STRIP
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Height Seated (Max)
    0.034 0.87mm