  • TLR3A30WR018FTDG
TLR3A30WR018FTDG
advertisement
Manufacturer No:
TLR3A30WR018FTDG
HK JDW NO:
792-TLR3A30WR018FTDG
Datasheet:
TLR3A30WR018FTDG
Description:
TLR, CGS Series, Metal Foil, 18mOhms, 3W, ±1%, -55°C~170°C
Step5Bar-code shipping tag
TLR3A30WR018FTDG
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -55°C~170°C
  • Series
    TLR, CGS
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    18mOhms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    3W
  • Power Rating
    3W
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm