  • TLR2HWDTE6L00F75
TLR2HWDTE6L00F75
advertisement
Manufacturer No:
TLR2HWDTE6L00F75
HK JDW NO:
430-TLR2HWDTE6L00F75
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
Description:
TLR Series, Metal Element, 6mOhm, 2W, ±1%, -65°C~170°C
Quantity:
In Stock : 3864
Step5Bar-code shipping tag
TLR2HWDTE6L00F75
  • Operating Temperature
    -65°C~170°C
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    6mOhm
  • Composition
    Metal Element
  • Power (Watts)
    2W
  • Power Rating
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.032 0.81mm