  • TLNT157M010S1500
TLNT157M010S1500
advertisement
Manufacturer No:
TLNT157M010S1500
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-TLNT157M010S1500
Description:
150μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.03mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TLNT157M010S1500
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Capacitance
    150μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    1411
  • Leakage Current
    0.03mA
  • Ripple Current
    86mA
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    1500 mΩ
  • Height
    1.2mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm