  • TLE42744GV33XT
TLE42744GV33XT
advertisement
Manufacturer No:
TLE42744GV33XT
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-TLE42744GV33XT
Package:
TO-263
Datasheet:
Description:
PMIC TO-263
Quantity:
In Stock : 2556
Step5Bar-code shipping tag
TLE42744GV33XT
  • Package / Case
    TO-263
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    4
  • Number of Terminations
    3
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-G3
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Output Voltage1-Max
    3.37V
  • Output Voltage1-Min
    3.23V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR
  • Output Current1-Max
    1.1A
  • Screening Level
    AEC-Q100
  • Operating Temperature TJ-Max
    150°C
  • Length
    10mm
  • Width
    9.25mm