  • TLCC999K99Q
TLCC999K99Q
advertisement
Manufacturer No:
TLCC999K99Q
HK JDW NO:
890-TLCC999K99Q
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
999.99kOhms, 0.25W 1/4W, Thin Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TLCC999K99Q
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Supplier Device Package
    Radial Lead
  • Operating Temperature
    -25°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TLC
  • Tolerance
    ±0.02%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    999.99kOhms
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.264 6.70mm