  • TL4051B12QDBZT
TL4051B12QDBZT
advertisement
Manufacturer No:
TL4051B12QDBZT
HK JDW NO:
815-TL4051B12QDBZT
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
Description:
-40°C~125°C TA Fixed 0.95mm PMIC TL4051 TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Quantity:
In Stock : 10185
Step5Bar-code shipping tag
TL4051B12QDBZT
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Number of Pins
    3
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Tolerance
    ±0.2%
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Number of Terminations
    3
  • Temperature Coefficient
    50ppm/°C
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Base Part Number
    TL4051
  • Output Voltage
    1.225V
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    12mA
    TWO TERMINAL VOLTAGE REFERENCE
  • Max Output Voltage
    1.225V
  • Reference Type
    Shunt
  • Min Output Voltage
    1.225V
  • Temp Coef of Voltage-Max
    50 ppm/°C
  • Current - Cathode
    65μA
  • Noise - 10Hz to 10kHz
    20μVrms
  • Length
    2.92mm
  • Height Seated (Max)
    1.12mm