  • TL4050B10QDBZRG4
TL4050B10QDBZRG4
advertisement
Manufacturer No:
TL4050B10QDBZRG4
HK JDW NO:
815-TL4050B10QDBZRG4
Package:
TO-236
Datasheet:
Description:
0.95mm PMIC 1 Channel TO-236
Quantity:
In Stock : 12259
Step5Bar-code shipping tag
TL4050B10QDBZRG4
  • Package / Case
    TO-236
  • Number of Pins
    3
  • Tolerance
    0.2%
  • Number of Terminations
    3
  • Temperature Coefficient
    40 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Output Voltage
    10V
  • Max Output Current
    15mA
  • Temperature Grade
    AUTOMOTIVE
  • Number of Channels
    TWO TERMINAL VOLTAGE REFERENCE
  • Current - Output
    15mA
  • Voltage - Output
    10V
  • Reference Type
    Shunt
  • Temp Coef of Voltage-Max
    50 ppm/°C
  • Current - Cathode
    100μA
  • Voltage Reference
    10V
  • Length
    2.92mm