  • TL4050A25QDBZTG4
TL4050A25QDBZTG4
advertisement
Manufacturer No:
TL4050A25QDBZTG4
HK JDW NO:
815-TL4050A25QDBZTG4
Package:
TO-236
Datasheet:
Description:
0.95mm PMIC 1 Channel TO-236
Quantity:
In Stock : 7534
Step5Bar-code shipping tag
TL4050A25QDBZTG4
  • Package / Case
    TO-236
  • Number of Pins
    3
  • Tolerance
    0.1%
  • Number of Terminations
    3
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Subcategory
    Voltage References
  • Technology
    BIPOLAR
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Output Voltage
    2.5V
  • Max Output Current
    15mA
  • Temperature Grade
    AUTOMOTIVE
    TWO TERMINAL VOLTAGE REFERENCE
  • Nominal Supply Current
    15mA
  • Current - Output
    15mA
  • Voltage - Output
    2.5V
  • Length
    2.92mm