  • TL3AR018F
TL3AR018F
advertisement
Manufacturer No:
TL3AR018F
HK JDW NO:
792-TL3AR018F
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
TL3AR018F
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TL, CGS Series, Metal Foil, 18mOhm, 1W, ±1%, -65°C~170°C
Quantity:
In Stock : 10807
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TL3AR018F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -65°C~170°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    TL, CGS
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±75ppm/°C
  • Resistance
    18mOhm
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    1W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    BULK
  • Construction
    Fully Welded
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm