  • TL2217-285PWR
TL2217-285PWR
advertisement
Manufacturer No:
TL2217-285PWR
HK JDW NO:
699-TL2217-285PWR
Package:
20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
TL2217-285PWR
Description:
Converter, SCSI 2.85V NOT SPECIFIED Cel DUAL Specialized Voltage Regulator 20 Pins 20 Terminations 20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Quantity:
In Stock : 17702
Step5Bar-code shipping tag
TL2217-285PWR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    20
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Applications
    Converter, SCSI
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    20
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G20
  • Qualification Status
    COMMERCIAL
  • Voltage - Input
    3.85V~5.5V
  • Voltage - Output
    2.85V
  • Output Voltage 1
    2.85V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR
  • Output Current1-Max
    0.5A
  • Dropout Voltage1-Max
    1V
  • Operating Temperature TJ-Max
    125°C
  • Length
    6.5mm
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Width
    4.4mm