  • TKP100M2AE11ME2
TKP100M2AE11ME2
advertisement
Manufacturer No:
TKP100M2AE11ME2
Manufacturer:
Jamicon
HK JDW NO:
3789-TKP100M2AE11ME2
Package:
100
Datasheet:
Description:
10μF Capacitor 20% 55mA 100
Step5Bar-code shipping tag
TKP100M2AE11ME2
  • Package / Case
    100
  • Tolerance
    20%
  • Capacitance
    10μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    11Ohm
  • Ripple Current
    55mA