  • TK4SP-14RC
TK4SP-14RC
advertisement
Manufacturer No:
TK4SP-14RC
HK JDW NO:
17092-TK4SP-14RC
Description:
TEMP CTRL RELAY CRNT SSR 100-240
Step5Bar-code shipping tag
TK4SP-14RC
    Autonics
  • Series
    TK
  • Type
    Temperature Controller (RTD, Type B, C, E, G, J, K, L, N, PL-II, R, S, T, U)
  • Voltage - Supply
    100 ~ 240VAC
  • Ingress Protection
    IP50 - Dust Protected
  • Termination Style
    Plug In, 11 Pin (Octal)
  • Output Type
    Analog, Relay, Solid State
  • Panel Cutout Dimensions
    Square - 45.00mm x 45.00mm
  • Display Type
    LED - Green, Red Characters
  • Input Range
    -200°C ~ 2300°C, -328°F ~ 4172°F
  • Display Characters - Height
    0.551" (14.00mm), 0.394" (10.00mm)