  • TK4L-14SN
TK4L-14SN
advertisement
Manufacturer No:
TK4L-14SN
HK JDW NO:
17092-TK4L-14SN
Description:
TEMP CONTROL SSR 100-240VAC
Step5Bar-code shipping tag
TK4L-14SN
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to TK4L-14SN.
    Panel Mount
  • Weight
  • Mfr
    Autonics
  • Operating Temperature
    -10°C ~ 50°C
  • Type
    Process, Temperature Controller (Type B, C, E, G, J, K, L, N, PLII, R, S, T, U)
  • Voltage - Supply
    100 ~ 240VAC
  • Ingress Protection
    IP50/IP65 - Dust Tight, Water Resistant
  • Output Type
    Voltage (External SSR)
  • Panel Cutout Dimensions
    Square - 92.00mm x 92.00mm
  • Display Type
    LED - Dual Color Characters
  • Input Range
    -1999°C ~ 9999°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC, 0 ~ 50mV
  • Features
    Limit Function
  • Display Characters - Height
    0.866" (22.00mm), 0.551" (14.00mm)