  • TK10A60E,S4X
TK10A60E,S4X
advertisement
Manufacturer No:
TK10A60E,S4X
Manufacturer:
Toshiba
HK JDW NO:
4669-TK10A60E,S4X
Package:
TO-220-3
Datasheet:
TK10A60E,S4X
Description:
600V TO-220-3
Quantity:
In Stock : 6494
Step5Bar-code shipping tag
TK10A60E,S4X
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-3
  • Published
    2013
  • Power Dissipation-Max
    45W
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    600V
  • Continuous Drain Current (ID)
    10A
  • Rds On Max
    750 mΩ
  • Capacitance - Input
    1.3nF