  • TK099V65Z,LQ
TK099V65Z,LQ
advertisement
Manufacturer No:
TK099V65Z,LQ
HK JDW NO:
4669-TK099V65Z,LQ
Package:
4-VSFN Exposed Pad
Datasheet:
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tape & Reel (TR) 99m Ω @ 15A, 10V ±30V 2780pF @ 300V 47nC @ 10V 650V 4-VSFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 5
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TK099V65Z,LQ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-VSFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DTMOSVI
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Power Dissipation-Max
    230W Tc
  • FET Type
    N-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    99m Ω @ 15A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4V @ 1.27mA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    2780pF @ 300V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    30A Ta
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    47nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    650V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±30V