  • TJ51UEB4R7MHT
TJ51UEB4R7MHT
advertisement
Manufacturer No:
TJ51UEB4R7MHT
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-TJ51UEB4R7MHT
Package:
Datasheet:
TJ51UEB4R7MHT
Description:
TJ51UEB4R7MHT datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Vishay stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TJ51UEB4R7MHT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Depth
    14.73mm
  • Lead Pitch
    12.192mm
  • Lead Diameter
    1.346 mm
  • Inductance
    4.7 μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • Max DC Current
    19A
  • Lead/Base Style
    Radial
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    6Ohm
  • Diameter
    25.4mm
  • Height
    25.4mm
  • Width
    14.732mm