  • THL 20-2423WI
THL 20-2423WI
advertisement
Manufacturer No:
THL 20-2423WI
Manufacturer:
Traco Power
HK JDW NO:
809-THL 20-2423WI
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
THL 20-2423WI
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
THL 20-2423WI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~75°C With Derating
  • Series
    THL 20WI (20W)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    1.00Lx1.00W x 0.40 H 25.4mmx25.4mmx10.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    20W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    S-MDMA-P6
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    15V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    670mA 670mA
  • Voltage - Output 2
  • Height Seated (Max)
    10.7mm