  • TH4C476K6R3D0800
TH4C476K6R3D0800
advertisement
Manufacturer No:
TH4C476K6R3D0800
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-TH4C476K6R3D0800
Package:
Molded
Datasheet:
TH4C476K6R3D0800
Description:
47μF 10% 175°C-Max -55°C-Min 800mOhm Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
TH4C476K6R3D0800
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47μF
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    800mOhm
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm