  • TGC80-230
TGC80-230
advertisement
Manufacturer No:
TGC80-230
Manufacturer:
Stancor
HK JDW NO:
4431-TGC80-230
Package:
Datasheet:
Description:
TGC80-230 datasheet pdf and Transformers product details from Stancor stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TGC80-230
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Flanges
  • Number of Pins
    8
  • Power Rating
    80W
  • Current Rating
    700mA
  • Element Configuration
    Dual
  • Current - Output
    700mA
  • Voltage - Output
    115V
  • Nominal Input Voltage
    115V
  • Height
    76.2mm
  • Width
    63.5mm