  • TGC175-10
TGC175-10
advertisement
Manufacturer No:
TGC175-10
Manufacturer:
Stancor
HK JDW NO:
4431-TGC175-10
Package:
Datasheet:
Description:
TGC175-10 datasheet pdf and Transformers product details from Stancor stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TGC175-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Flanges
  • Number of Pins
    8
  • Published
    2008
  • Power Rating
    175W
  • Current Rating
    35A
  • Element Configuration
    Dual
  • Current - Output
    35A
  • Voltage - Output
    5V
  • Nominal Input Voltage
    115V
  • Height
    95.3mm
  • Width
    79.5mm