  • TGC130-20
TGC130-20
advertisement
Manufacturer No:
TGC130-20
Manufacturer:
Stancor
HK JDW NO:
4431-TGC130-20
Package:
Datasheet:
Description:
TGC130-20 datasheet pdf and Transformers product details from Stancor stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TGC130-20
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Flanges
  • Number of Pins
    8
  • Published
    2008
  • Power Rating
    130W
  • Element Configuration
    Dual
  • Current - Output
    13A
  • Voltage - Output
    222V
  • Height
    85.9mm
  • Width
    71.4mm